Kanárské ostrovy 2009
10 dní, 30. června - 9. července 2009

Původně služební cesta na konferenci Gran Canaria Desktop Summit aka GUADEC 09, kterou jsme si mírně prodloužili a podívali se po okolí. Čistého času na pobíhání po Tenerife jsme měli jen dva dny, byla to taková ochutnávka pro příště. Počítám, že se sem někdy ještě vrátím.

Na Tenerife jsme si půjčovali auto na tři dny. Dostali jsme ho už se slušným počtem oděrek, samozřejmě jsme přidali ještě nějaké vlastní. Při vracení na letišti auto vůbec nekontrolovali a blokaci zálohy taky neudělali. AutoReisen Car Hire

Když jsme dojeli do města La Orotava, nepřekvapilo nás, že je vystavěno v kopci. Co nás ovšem dostalo, bylo historické centrum, kde jsme měli domluvený hostel. Hledání místa na zaparkování se proměnilo v souvislý tok nadávek. Uličky úzké tak na jedno auto (a to většinou ještě stála řada aut na chodníku, který sám o sobě neměl ani metr), spletitá síť jednosměrek a to vše v extrémně strmém kopci, který se dal jen tak tak vyjet na jedničku. V devět večer už člověk těžko něco najde, tak jsme se vydali trochu zpět a nakonec našli slušné parkovací místo necelých dvacet minut pěšky od hostelu.

Za celou dobu pobytu jsem se slušně procvičil v řízení, jak to v té naší zemi ani není možné. Krátké, ostré a strmé serpentýny jsou nezapomenutelným zážitkem, zvláště když potkáte v protisměru (a v zatáčce) autobus (normální velký). Do toho ještě práce na silnici a náklaďáky se stavebním materiálem. Kdybych to měl v extrémnosti porovnat s Dolomity, Tenerife (a potažmo další ostrovy Islas Canarias) by vyhrálo. Někdo to měl nafilmovat, protože slovy se to dá jen těžko popsat.

Po celém ostrově se pohybovaly skupinky silných aut (jeepy, SUV) s turisty, zkrátka vyhlídkové jízdy. Tyto dokázaly efektivně ochromit dopravu na silnicích, neb turisté přece nemohou fotit za jízdy...


Report z akce od mého souputníka Jardy:
    www.abclinuxu.cz/blog/rezza/2009/7/gran-canaria-desktop-summit-tenerife
    www.abclinuxu.cz/blog/rezza/2009/7/gran-canaria-desktop-summit-skutecna-a-tvrda-prace
    www.abclinuxu.cz/blog/rezza/2009/7/gran-canaria-desktop-summit-akademy
    www.abclinuxu.cz/blog/rezza/2009/7/gran-canaria-desktop-summit-konecna-pro-nas