Španělské Pyreneje 2008
11 dní, neděle 21. září - středa 1. října 2008

Do Španělska jsme se jeli podívat mezi letní a zimní sezónou, čemuž odpovídalo i množství zavřených středisek, kempů a obchodů.

Hned po příletu nastaly komplikace s komunikací - a jak jsme později zjistili, v celém Španělsku je velký problém domluvit se anglicky. V části země panuje katalánština, všechny nápisy i etikety na lahvích jsou dvoujazyčně a někteří zarytí obyvatelé odmítají mluvit jinak než katalánsky.

Na hygienu a pořádek v ulicích se tu také nehraje - všude samé smradlavé kouty, méně exponovaná místa jsou silně znečištěná. Po psech tu nikdo neuklízí, byli jsme svědky čerstvě vyrobené hromádky u vedlejší lavičky - na písku, přesně v místě, kam sedící člověk odkládá své nohy.

Další problém byl, že jsme přiletěli v neděli a v neděli se prostě nepracuje. Nebýt jednoho fastfood obchůdku v centru Girony, asi bychom byli o hladu. Z Brna jsme odlétali téměř bez zásob, kvůli nízkému váhovému limitu 15kg na zavazadlo u Ryanair. I tak jsme měli nad limit, ale můj nadměrný batoh s přivázanou karimatkou se na letišti opíral o stěnu váhy a osciloval mezi 13.5 - 16 kg. Nakonec se ustálil na 14kg a prošel tak kontrolou bez problémů.