Україна 2012

Návštěva Ukrajiny, zejména oblasti havárie Černobylské atomové elektrárny, byla na mém seznamu už delší chvíli. Zájemců z řad kamarádů byla spousta, ale nikdo se neodvážil výlet opravdu zorganizovat. Největší překážkou byla absence rusky hovořícího jedince. Nakonec se ale podařilo dát dohromady skupinku podobných bláznů a organizace pod vedením zkušeného cestovatele-kolegy probíhala hladce. Jako dodavatele zážitků jsme se rozhodli využít služeb agentury SoloEast Travel, která zařídila vše potřebné, tedy permity, dopravu a průvodce. Vybrali jsme ji na základě referencí a dobré komunikace.

Mlhavý a deštivý podzim se ukázal být nejlepším obdobím pro návštěvu, místo tak působí vskutku depresivně, opuštěně a umocňuje výsledný zážitek. Žádné rozkvetlé stromy a květiny, žádný zpěv ptáků jako jarní idylická procházka koncentračním táborem, ale nepříjemný vítr, zima a mrholení.
Pro ochranu spolucestovatelů zde nenajdete žádná jména ani fotografie osob, a to včetně některých průvodců. O přístup do neveřejné sekce lze zažádat, kontakt je zřejmý. Výlet se odehrál na podzim roku 2012, přesná data byla opět pro ochranu osob zamaskována.